SPOTKANIE Z MISJONARZEM

W niedzielę 26 września gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej misjonarza o. Bogusława Dąbrowskiego, który ostanie 20 lat spędził na misji w Ugandzie.

Podczas kazań Ojciec dzielił się swoim świadectwem życia, kładąc szczególny nacisk na posługę w Afryce.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się homilia wygłoszona dla dzieci, kiedy to najmłodsi mogli dowiedzieć o warunkach życia ich rówieśników, kształceniu się w szkołach oraz o wykonywaniu ciężkich prac dla utrzymania rodziny.

Dzisiejsze spotkanie było też okazją promocji drugiej już książki autorstwa Ojca Dąbrowskiego pt. „Oddech Słońca”, w której to autor opowiada jak długo można wytrwać na misji, kochać Afrykę, nie zatracając swego zapału, wiary, sensu życia w innej kulturze? Nie wiedząc, czy nadal się jest białym, czy już czarnym? Co robić, by nie uciec w aktywizm i pracoholizm?

Przez kilka najbliższych dni będzie można spotkać Ojca Bogusława w kilku stacjach radiowych i telewizyjnych, w których to będzie promował swoją książkę, a pozyskane środki ze sprzedaży będą przekazane na misje w Ugandzie.