17 marca 2018

Sakrament Chrztu Św.

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.
W KAŻDĄ NIEDZIELĘ NA MSZY ŚW. O GODZ. 10.00

DWA TYGODNIE PRZED PLANOWANĄ DATĄ CHRZTU ŚW. DOSTARCZYĆ DO KANCELARII DOKUMENTY:

• akt urodzenia dziecka (do wglądu)
  • dane o rodzicach chrzestnych (imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania)
  • zaświadczenia od rodziców chrzestnych (z parafii miejsca zamieszkania) stwierdzające, że mogą być dopuszczeni do tej funkcji. (Rodzic chrzestny musi mieć skończone 16 lat, być po przyjęciu Sakramentu Bierzmowania oraz uczestniczyć w życiu sakramentalnym Kościoła, a więc nie może to być osoba, która trwa w związku cywilnym czy partnerskim)
  • zgoda na przyjęcie sakramentu chrztu z parafii zamieszkania jeśli rodzice dziecka zamieszkują poza naszą parafią lub jeśli nie są rodziną wojskową.
  • jeśli rodzice dziecka żyją w związku niesakramentalnym muszą przedstawić zobowiązanie do wychowania dziecka w wierze katolickiej podpisane przez rodziców i rodziców chrzestnych.