7 września 2018

Wszystkie strony

I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022 roku

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2022/2023 są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. . Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę.
        2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach św. roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, zaś w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci oraz rodziców do uczestnictwa oraz zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
        3. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy świece na stół wigilijny oraz poświęcone opłatki. Świece i opłatki można nabyć przy wyjściu z Kościoła.
        4. W środę, przed Mszą Św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze Św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Zachęcamy również do wypisywania na karteczkach intencji przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez wspólnotę Żywego Różańca i Rycerstwo Niepokalanej o godz. 17.15.
        5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia:
        • w pierwszy czwartek o 18.00 Msza św. w intencji kapłanów z prośbą o święte, liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, a po Mszy św. możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00;
        • w pierwszy piątek od godz. 17.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św.w szczególności zachęcamy dzieci, które uczestniczą w nabożeństwie dziewięciu pierwszych piątków miesiąca;
        • w pierwszą sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Mszy św. wieczornej, spotkanie wspólnoty Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy osoby chętne, które chciałyby wstąpić w szeregi wspólnoty Żywego Różańca.
        1. W tym tygodniu wspominamy:
        • w środę, 30 listopada, święto św. Andrzeja Apostoła, brata Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
        • w sobotę, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
        1. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na ten cel.
        2. Również w przyszłą niedzielę, 4 grudnia, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św. oraz ich rodziców.
        3. Można wesprzeć dzieci z ubogich rodzin, biorąc z zakrystii tzw. „ANIOŁKA” – czyli kartkę z wypisanymi rzeczami potrzebnymi dzieciom. Prosimy o przynoszenie paczek dla dzieci do 11 grudnia.
        4. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.