7 września 2018

Wszystkie strony

IV NIEDZIELA WIELKANOCY
25 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
  2. W środę, przed Mszą Św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze Św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca o godz. 17.15.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
  • w czwartek, 29 kwietnia, święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła oraz patronki Europy.
  1. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia tego miesiąca, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30, zapraszamy na nabożeństwa majowe.
  2. Również, tego dnia przypada pierwsza sobota miesiąca:
  • o 7.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP oraz nabożeństwo Maryjne;
  • od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem;
  • o godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi
  1. Obecnie przeżywamy rok poświęcony Św. Józefowi. Papież Franciszek w Liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem” pisze określając Św. Józefa: „Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu”. Dlatego z tej racji w sobotę 1 maja, na Mszy św. o godz. 18.00 zawierzymy naszą wspólnotę Św. Józefowi oraz poświęcimy Jego figurę. Uroczystości będzie przewodniczy J.E. bp. gen. bryg. Józef Guzdek – Biskup Polowy WP.
  2. Racji z sobotnich uroczystości, spotkanie Róż Różańcowych oraz zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 2 maja po wieczornej Mszy św.
  3. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej.
  4. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30. oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.
  5. W związku z panującą pandemią koronawirusa:
  • prosimy o zachowanie należytego odstępu podczas liturgii
    oraz przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust;
  • z racji zaostrzenia przepisów podczas liturgii w Kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2;
  • prosimy, aby osoby, które zamówiły intencję na dany dzień i chcą uczestniczyć we Mszy św., wewnątrz kościoła, przychodziły w miarę wcześniej z racji ograniczeń osób w świątyni;
  • Komunię Św. przyjmujemy na następujących zasadach:
    jeśli Komunii Św. udziel dwóch (lub więcej) kapłanów to główny celebrans udziela Komunii Św. do ust, zaś drugi kapłan udziela Komunii Św. na rękę (przyjmujemy używając wcześnie płynu
     do dezynfekcji)
    ;
    jeśli Komunii Św. udziela tylko jeden kapłan to w pierwszej kolejności przystępują ci, którzy przyjmują Komunię Św. na rękę (używając wcześnie płynu do dezynfekcji), późnej ci którzy przyjmują Komunię Św. do ust.