7 września 2018

Wszystkie strony

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31 lipca 2022 roku

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
    2. Jutro, w poniedziałek 1 sierpnia, przypada 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Burmistrz Dzielnicy Rembertów M. St. Warszawy zaprasza na uroczystości, które rozpoczną się o godz. 17.00 przy Pomniku Obrońców Radiostacji Komendy Głównej Armii Krajowej, u zbiegu ulic Gawędziarzy i Haubicy.
    3. Informujemy, że w miesiącu sierpniu w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 oraz kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00. Zachęcamy również do korzystania z Sakramentu Spowiedzi Św. przed Mszą św.
    4. W środę, przed Mszą Św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze Św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Zachęcamy również do wypisywania na karteczkach intencji przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez wspólnotę Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się o godz. 17.15.
    5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia:
    • w pierwszy czwartek o 18.00 Msza św. w intencji kapłanów z prośbą o święte, liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego oraz możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
    • w pierwszy piątek od godz. 17.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św., a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci NSPJ;
    • w pierwszą sobotę miesiąca, od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy osoby chętne, które chciałyby wstąpić w szeregi wspólnoty Żywego Różańca.
    1. W tym tygodniu wspominamy:
    • w poniedziałek, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego;
    • w czwartek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya;
    • w sobotę, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego.