7 września 2018

UROCZYSTOŚĆ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29 maja 2022 roku

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
    2. Jutro w poniedziałek, 30 maja, na Mszy św. o godz. 18.00, J.E. Biskup Polowy WP Wiesław Lechowicz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Tego dnia nabożeństwo majowe przed Mszą św. o godz. 17.45.
    3. W środę, przed Mszą Św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze Św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Zachęcamy również do wypisywania na karteczkach intencji przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez wspólnotę Żywego Różańca oraz Rycerstwo Niepokalanej o godz. 17.15.
    4. Również od środy rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
    5. W tym tygodniu wspominamy:
    • we wtorek, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP;
    • w środę, 1 czerwca, wspomnienie Św. Justyna, męczennika oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka;
    • w piątek, 3 czerwca, wspomnienie Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
    1. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej w trakcie nabożeństwa wieczornego.
    2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca:
    • w pierwszy czwartek o 18.00 Msza św. w intencji kapłanów z prośbą o święte, liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, po Mszy św. nabożeństwo uwielbienia przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. na które serdecznie zapraszamy;
    • w pierwszy piątek od godz. 17.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Św., a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci NSPJ;
    • w pierwszą sobota miesiąca o 7.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP oraz nabożeństwo Maryjne. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Mszy św. wieczornej, spotkanie wspólnoty Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy osoby chętne, które chciałyby wstąpić w szeregi wspólnoty Żywego Różańca.
    1. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.