7 września 2018

Ogłoszenia Parafialne

Wszystkie strony

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCY
25 kwietnia 2021 r.

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
 2. W środę, przed Mszą Św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze Św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca o godz. 17.15.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
 • w czwartek, 29 kwietnia, święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła oraz patronki Europy.
 1. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia tego miesiąca, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30, zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 2. Również, tego dnia przypada pierwsza sobota miesiąca:
 • o 7.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP oraz nabożeństwo Maryjne;
 • od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem;
 • o godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi
 1. Obecnie przeżywamy rok poświęcony Św. Józefowi. Papież Franciszek w Liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem” pisze określając Św. Józefa: „Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu”. Dlatego z tej racji w sobotę 1 maja, na Mszy św. o godz. 18.00 zawierzymy naszą wspólnotę Św. Józefowi oraz poświęcimy Jego figurę. Uroczystości będzie przewodniczy J.E. bp. gen. bryg. Józef Guzdek – Biskup Polowy WP.
 2. Racji z sobotnich uroczystości, spotkanie Róż Różańcowych oraz zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 2 maja po wieczornej Mszy św.
 3. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej.
 4. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30. oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.
 5. W związku z panującą pandemią koronawirusa:
 • prosimy o zachowanie należytego odstępu podczas liturgii
  oraz przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust;
 • z racji zaostrzenia przepisów podczas liturgii w Kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2;
 • prosimy, aby osoby, które zamówiły intencję na dany dzień i chcą uczestniczyć we Mszy św., wewnątrz kościoła, przychodziły w miarę wcześniej z racji ograniczeń osób w świątyni;
 • Komunię Św. przyjmujemy na następujących zasadach:
  jeśli Komunii Św. udziel dwóch (lub więcej) kapłanów to główny celebrans udziela Komunii Św. do ust, zaś drugi kapłan udziela Komunii Św. na rękę (przyjmujemy używając wcześnie płynu
   do dezynfekcji)
  ;
  jeśli Komunii Św. udziela tylko jeden kapłan to w pierwszej kolejności przystępują ci, którzy przyjmują Komunię Św. na rękę (używając wcześnie płynu do dezynfekcji), późnej ci którzy przyjmują Komunię Św. do ust.