7 września 2018

Wszystkie strony

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
24 października 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła misyjne Kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca października, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które sprawujemy po wieczornej Mszy św.
  3. W środę, przed Mszą Św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze Św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Zachęcamy również do wypisywania na karteczkach intencji przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo różańcowe po Mszy św. prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
  4. Kartki z wypominkami prosimy o składanie do skrzynki na stoliku z prasą katolicką. Przez cały miesiąc listopad po wieczornych Mszach św. będziemy się modlić w intencji poleconych zmarłych, zaś przez cały rok w intencji poleconych zmarłych będziemy sprawować Mszę św. w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18.00. Rozpisane na poszczególne dni tygodnia imiona i nazwiska zmarłych będą umieszczone na tablicy ogłoszeń przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii: parafiarembertow.pl.
  5. W tym tygodniu wspominamy:
  • w czwartek, 28 października, święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  1. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.
  2. Informujemy, że można rezerwować intencje na rok 2022. Intencje możemy zamawiać w zakrystii po Mszach Św. lub w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
  3. W związku z panującą pandemią koronawirusa:
  • prosimy o zachowanie należytego odstępu podczas liturgii oraz przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust w świątyni;
  • Komunię Św. przyjmujemy na następujących zasadach:
    jeśli Komunii Św. udziel dwóch (lub więcej) kapłanów to główny celebrans udziela Komunii Św. do ust, zaś drugi kapłan udziela Komunii Św. na rękę (przyjmujemy używając wcześnie płynu
     do dezynfekcji)
    ;
    jeśli Komunii Św. udziela tylko jeden kapłan to w pierwszej kolejności przystępują ci, którzy przyjmują Komunię Św. na rękę (używając wcześnie płynu do dezynfekcji), późnej ci którzy przyjmują Komunię Św. do ust.