7 września 2018

Wszystkie strony

II NIEDZIELA ZWYKŁA
17 stycznia 2021 r.

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł II powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno.
  3. W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Mszę św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca odbędzie się o godz. 17.15.
  4. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
  5. Informujemy, że wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedzielę o godz. 11.00.
  6. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek, 19 stycznia, wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • w czwartek, 21 stycznia, wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • również w czwartek przypada Rocznica przywrócenia Ordynariatu Polowego w Polsce.
  1. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i w czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.
  2. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej.
  3. W związku z panującą pandemią koronawirusa:
  • prosimy o zachowanie należytego odstępu podczas liturgii oraz przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust;
  • z racji zaostrzenia przepisów podczas liturgii w Kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2;
  • Komunię Św. przyjmujemy na następujących zasadach:
    jeśli Komunii Św. udziel dwóch (lub więcej) kapłanów to główny celebrans udziela Komunii Św. do ust, zaś drugi kapłan udziela Komunii Św. na rękę (przyjmujemy używając wcześnie płynu do dezynfekcji);
    jeśli Komunii Św. udziela tylko jeden kapłan to w pierwszej kolejności przystępują ci, którzy przyjmują Komunię Św. na rękę (używając wcześnie płynu do dezynfekcji), późnej ci którzy przyjmują Komunię Św. do ust.