7 września 2018

Ogłoszenia Parafialne

Wszystkie strony

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
18 lipca 2021 r.

 1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku.
 2. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 oraz kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00. Zachęcamy również do korzystania z Sakramentu Spowiedzi Św. przed Mszą św.
 3. W środę, przed Mszą Św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze Św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Zachęcamy również do wypisywania na karteczkach intencji przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Żywego Różańca o godz. 17.15.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
 • w czwartek, 22 lipca, święto św. Marii Magdaleny, z której Jezus wyrzucił siedem złych duchów – jest orędowniczką osób kuszonych;
 • w piątek, 23 lipca, wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy i Patronki Europy;
 • w sobotę, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi,
 1. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Z tej okazji po każdej Mszy św. będzie modlitwa w intencji kierowców oraz poświecenie pojazdów.
 2. W związku z panującą pandemią koronawirusa:
 • prosimy o zachowanie należytego odstępu podczas liturgii
  oraz przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust w świątyni;
 • Komunię Św. przyjmujemy na następujących zasadach:
  jeśli Komunii Św. udziel dwóch (lub więcej) kapłanów to główny celebrans udziela Komunii Św. do ust, zaś drugi kapłan udziela Komunii Św. na rękę (przyjmujemy używając wcześnie płynu
   do dezynfekcji)
  ;
  jeśli Komunii Św. udziela tylko jeden kapłan to w pierwszej kolejności przystępują ci, którzy przyjmują Komunię Św. na rękę (używając wcześnie płynu do dezynfekcji), późnej ci którzy przyjmują Komunię Św. do ust.