7 września 2018

Wszystkie strony

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 października 2022 roku

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego i zarazem pierwsza niedziela miesiąca października. Na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
          2. Idąc za wezwaniem Maryi, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym, które sprawujemy przez cały tydzień po wieczornej Mszy św. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorek i w czwartek.
          3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. w intencji naszych zmarłych polecanych w Wypominkach.
          4. W środę, przed Mszą Św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze Św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Zachęcamy również do wypisywania na karteczkach intencji przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo różańcowe po Mszy św. prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
          5. W tym tygodniu wspominamy:
          • we wtorek, 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, założyciela Zakonu Braci Mniejszych;
          • w środę, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, znanej na całym świecie polskiej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczki nazywanej „sekretarką Bożego miłosierdzia”;
          • w piątek, 7 października, wspomnienie NMP Różańcowej.
          1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca października:
          • w pierwszy czwartek o 18.00 Msza św. w intencji kapłanów z prośbą o święte, liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego oraz możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00;
          • w pierwszy piątek od godz. 17.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św., a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe i akt oddania się NSPJ.
          1. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.
          2. Informujemy również, że można rezerwować intencje na rok 2023. Intencje możemy zamawiać w zakrystii po Mszach Św. lub w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.