7 września 2022

Wszystkie strony

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31  marca 2024 roku

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. Od pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Msze Święte w dniu dzisiejszym o 10:00, 12:00 oraz 18:00.

2.  Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka z tego drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i szkół w naszym kraju. Mimo iż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, starajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.

3. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich, w sposób szczególny panom Markowi i Stanisławowi za ich dyspozycyjność, dbanie o przebieg liturgii oraz za wystrój ciemnicy i Grobu Pańskiego, pani Karolinie – naszej organistce oraz osobom towarzyszącym, za przygotowanie i prowadzenie śpiewów liturgicznych. Słowa wdzięczności kierujemy do naszej Służby Liturgicznej Ołtarza – naszych ministrantów, zarówno młodszych, jak i najstarszych – za ich zaangażowanie w przygotowanie liturgii poszczególnych dni Triduum Paschalnego. Dziękujemy również rodzinom naszego Domowego Kościoła za inicjatywę i chęć włączenia się przebieg obchodów Wielkiej Soboty. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani, bardzo serdecznie dziękujemy.

4. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek, sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata. W sobotę wyjątkowo nie udamy się z odwiedzinami do chorych.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy tego dnia, na godzinę 15:00, do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza w intencjach polecanych w nowennie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 16:30-17:30.

8. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, lecz również pójdźmy z tym radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana do szkół i zakładów pracy…