7 września 2022

Wszystkie strony

XVI NIEDZIELA

21 lipca 2024 roku

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.

2.  W dniu dzisiejszym, bezpośrednio po każdej Mszy Świętej, nastąpi błogosławieństwo naszych pojazdów. Zgodnie z informacjami, które usłyszeliśmy w dzisiejszym liście, składane ofiary zostaną przekazane w całości na Dzieła Misyjne.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza w intencjach polecanych w nowennie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

4. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek w godzinach od 16:30-17:30.

5. Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.

We wtorek, 23 lipca – św. Brygida Szwedzka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.

W środę, 24 lipca – św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu.

W czwartek, 25 lipca – św. Jakub, Apostoł, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.

Również w czwartek, 25 lipca – św. Krzysztof, który patronuje kierowcom oraz podróżującym.

W piątek, 26 lipca – św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.