7 września 2022

Wszystkie strony

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19  maja 2024 roku

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Msze Święte będą odprawiane w porządku tygodniowym. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

3. W dniach 22-24 maja odbędzie się coroczna odprawa księży kapelanów z Biskupem Polowym. Z tego względu, w dniach 22-23 maja (środa i czwartek) nie będzie sprawowanej Eucharystii w naszym kościele, natomiast 24 maja będzie odprawiona Msza Święta wieczorna. W tym czasie zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z modlitwą różańcową, które odbywać się będzie w naszym kościele o godz. 18:00.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to również święto naszych mam. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich mamach, zaś dla zmarłych prośmy o łaskę życia wiecznego.

5. Dzisiejszej niedzieli w naszej wspólnocie parafialnej, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej, czyli około 18:45 odbędzie się Wieczór Uwielbienia – dziękczynienia za dar I Komunii Świętej, który rozpocznie się bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Szczegóły na plakacie w gablocie i przy wyjściu z kościoła.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek w godzinach od 16:30-17:30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.