7 września 2018

Ogłoszenia Parafialne

Wszystkie strony

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023 roku

    1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”.
    2. Od dzisiaj rozpoczęliśmy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które będą trwały do środy 22 marca. Z tej okazji witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. Daniela KOWALSKIEGO SDS – ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.
    3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
    4. W poniedziałek, 20 marca, będziemy obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa – uroczystość przeniesiona z 19 marca, z powodu przypadającej akurat niedzieli.
    5. W sobotę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Św. o godz. 18.00.
    6. Przy stoliku z prasą katolicka wystawiona jest skrzynka, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
    7. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.