7 września 2022

Ogłoszenia Parafialne

Wszystkie strony

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1 października 2023 roku

 

   1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.

     

    1. W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Mszę św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie.

     

    1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
    • w pierwszy czwartek o 18.00 Msza św. w intencji kapłanów z prośbą o święte, liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00;
    • w pierwszy piątek od godz. 17.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Św., a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci NSPJ.
    • w pierwszą sobotę miesiąca o 7.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP oraz nabożeństwo Maryjne.
     Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem.
     O godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych Żywego Różańca.

     

    1. W przyszłą niedzielę, 8 października, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież klas VIII i starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu. Będzie możliwość zapisania się.

     

    1. W sobotę, 7 października spotkanie rodziców i dzieci przegotowujących się do Sakramentu I komunii św. na Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu będzie uroczyste poświęcenie i wręczenie różańców.

     

    1. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.

     

     

     W tym tygodniu wspominamy:

    • w poniedziałek, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
    • w środę, 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
    • w czwartek, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, znanej na całym świecie polskiej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczki nazywanej „sekretarką Bożego miłosierdzia”;
    • w sobotę, 7 października, wspomnienie NMP Różańcowej.