OBCHODY 82. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Z okazji 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej odprawiona został Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz tych wszystkich, którzy oddali życie w jej obronie.

Udział we Mszy Św. wzięli: Dyrektor Biura Ministra Obrony Narodowej Łukasz Kudlicki, prorektor ds. wojskowych Akademii Sztuki Wojennej płk dr hab. Dariusz Majchrzak, przedstawiciel 2. Regionalnej Bazy Logistycznej mjr Grzegorz Paczesny, zastępca burmistrza dzielnicy Mieczysław Golónka, wiceprzewodniczący Rady Stanisław Kowalczuk, prezes Koła nr 3 „Dęby” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Urszula Suchecka, dyrektor LI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki Elżbieta Szepietowska-Paluch, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 376 im. Bohaterów Westerplatte Dorota Jachnik oraz licznie zebrani uczniowie.

Mszy Św. przewodniczył proboszcz parafii ks. ppłk dr Ireneusz Biruś, a homilię wygłosił ks. por. Mariusz Gawłowski, podkreślając rolę i znaczenie Maryi w dziejach naszej Ojczyzny.

Na koniec Mszy Św. głos zabrał Dyrektor Biura Ministra Obrony Narodowej Łukasz Kudlicki, który odczytał list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka z okazji dzisiejszego dnia.

Po skończonej Mszy Św. zostały złożone wieńce przed tablicą upamiętniającą ofiary II wojny światowej. Następnie delegacje udały się do pomnika pamięci ofiar III Rzeszy, gdzie również złożono wieńce oraz odmówiono modlitwę w intencji pomordowanych.