„SPECJALSI” Z ŻW DZIĘKOWALI ZA JUBILEUSZ 15-LECIA POWSTANIA

„Specjalsi” z Żandarmerii Wojskowej z Warszawy dziękowali za jubileusz piętnastolecia powstania oddziału podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w naszej parafii wojskowej. Eucharystii przewodniczył ks. mjr dr Ireneusz Biruś – kapelan OSŻW, który wyraził wdzięczność „żandarmom za chwilę refleksji i modlitwy”.

W homilii ks. Ireneusz, nawiązując do Ewangelii przypomniał, ze „każdy człowiek powinien postawiać sobie pytanie o wieczność: >>Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?<< Dla współczesnego człowieka życie wieczne stanowi także istotną wartość. Chociaż dzisiaj musi sie on zmagać z tendencjami zamykania go w granicach doczesności”.

Kaznodzieja przytoczył również słowa papieża Franciszka, który zwracając się do przedstawicieli służb mundurowych powiedział: – „Zapewnianie pokoju nie jest łatwym przedsięwzięciem, zwłaszcza dlatego, że wojna wyjaławia serca i zwiększa przemoc oraz nienawiść. Wzywam was, byście się nie zniechęcali (…). W obliczu wyzwań każdego dnia, niech jaśnieje wasza chrześcijańska nadzieja, która jest pewnością zwycięstwa miłości nad nienawiścią i pokoju nad wojną”. Kończąc homilię, ks. Kapelan życzył żandarmom, aby jako formacja byli doceniani i szanowani.

W Mszy św. uczestniczyli: płk Sławomir Tęcza – komendant OSŻW, płk dr hab. inż. Leszek Elak – prorektor ds. dydaktycznych ASzWoj żołnierze i pracownicy OSŻW oraz przyjaciele oddziału. Na zakończenie Eucharystii, ks. mjr dr Ireneusz Biruś wręczył komendantowi OSŻW – płk Sławomirowi Tęczy pamiątkowy medal z okazji Setnej Rocznicy powołania Biskupstwa Polowego.

Foto: D. Sobczyk