MSZA ŚW Z OKAZJI ŚWIĘTA AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ

Dnia 22 czerwca br. Akademia Sztuki Wojennej przeżywała swoje święto, które było połączone z zakończeniem roku akademickiego 2020/2021. O godz. 8.00 odprawiona został Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników uczelni. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz proboszcz ppłk Ireneusz Biruś, a kazanie wygłosił kapelan uczelni ks. por. Mariusz Gawłowski. We Mszy Świętej uczestniczyli żołnierze oraz pracownicy uczelni, na czele z Rektorem-Komendantem gen. bryg. Robertem Kosowskim, a także burmistrz dzielnicy Agnieszka Kądeja oraz przewodniczący rady dzielnicy Józef Melak. Po Mszy Świętej nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Tadeusza Kutrzeby, patrona uczelni, a następnie miała miejsce uroczysta zbiórka, podczas której zostały wręczone odznaczenia oraz awanse.