DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PARAFII

W porze wieczornej, dnia 1 kwietnia br., żołnierze i wierni parafii zgromadzili się na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył ks. ppłk dr Ireneusz Biruś – proboszcz parafii. Po Mszy św. rozpoczęło się nabożeństwo. Pochód z Krzyżem przeszedł ulicami: Gen. A. Chruściela, E. Gierczak, Czerwonych Beretów, Frontową, Republikańską i powrócił do kościoła ul. Gen. A. Chruściela. W nabożeństwie, Krzyż niosły poszczególne grupy parafialne oraz żołnierze jednostek wojskowych: Akademii Sztuki Wojennej, Duszpasterstwa Akademickiego ASzWoj, Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, Jednostki Wojskowej GROM, członkowie Żandarmskiego Klubu Motocyklowego, wspólnota Domowego Kościoła, Rycerstwa Niepokalanej, Koła Żywego Różańca, grupa modlitewnej „Matek w Modlitwie o lepszy świat dla dzieci i młodzieży”, ale także rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Pochodnie nieśli członkowie Organizacji Studencko Doktoranckiej PATRIOTA z ASzWoju.

Ksiądz proboszcz na wstępie nabożeństwa powiedział: „Droga Krzyżowa trwa nieustannie, a postępują nią coraz nowe rzesze ludzi na całym okręgu ziemi. My również dołączamy się do tej rzeszy dzisiaj – w ten szczególny piątkowy wieczór – włączamy się w to nabożeństwo, aby odnaleźć własną drogę miłości, która wypływa z krzyża Chrystusa i nas oczyszcza z naszych słabości i grzechów”. Rozważania nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które prowadzili Bernard Cichocki – lektor oraz ks. proboszcz, zaczerpnięte były z tekstów Noemi Joanny Zasada i Janusza Tylman pt. „Ścieżki Miłości”.

Na zakończenie nabożeństwa Ks. Ireneusz wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli sie w przygotowanie i liczne uczestnictwo w „Parafialnej Drodze Krzyżowej ulicami Starego Rembertowa” oraz udzielił Bożego błogosławieństwa.

Nad bezpiecznym przebiegiem nabożeństwa czuwali żandarmi z Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej oraz policjanci z Komisariatu Policji w Rembertowie – za co serdecznie dziękujemy.

fot. xM