UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Kolejny już raz, we współpracy z parafią MB Zwycięskiej, udało się zorganizować Procesję Bożego Ciała – jedną, wielką manifestacją wiary i przywiązania do wartości chrześcijańskich. Zjednoczeni wokół Najświętszego Sakramentu wyruszyliśmy na ulice naszej dzielnicy, aby świadczyć o Jezusie i powierzać Mu całą naszą codzienność. W tym roku wyruszyliśmy spod naszego kościoła garnizonowego. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej sprawowanej w intencji parafian. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. proboszcz parafii „za torami”. W celebracji uczestniczył również nasz ks. proboszcz oraz ksiądz, który przez wiele lat pracował w misji katolickiej w Austrii. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości. Wszystkim grupom parafialnym, służbie liturgicznej ołtarza, scholii, chórowi „Victoria”. Szczególne podziękowania kierujemy do naszego Domowego Kościoła, Róży Różańcowej oraz Matek w Modlitwie za przygotowanie pierwszego ołtarza, o którym wielu uczestników procesji mówiło w kategoriach arcydzieła. Dziękujemy również rodzinom wojskowym z ul. Frontowej za przygotowanie ołtarza drugiego.