MATKA BOŻA ŁASKAWA PATRONKĄ 18 SBOT

4 czerwca 2024 roku, w katedrze polowej odbyły się uroczyści zawierzenia opiece MB Łaskawej 18 Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej. Podczas Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Biskup Polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz, czasowo pełniący obowiązki dowódcy ppłk Dariusz Rosiak odczytał akt zawierzenia, oddając tym samym wszystkie sprawy, trud służby i ciężar formowania kolejnych batalionów Stołecznej „Osiemnastki” jej macierzyńskiemu wstawiennictwu. W swojej homilii ks. biskup przypomniał historyczne okoliczności, w których  stała się Ona patronką Warszawy. Wyraził również przekonanie, że zawsze będzie strzegła żołnierzy i pracowników cywilnych. Wizerunek MB Łaskawej, który był obecny podczas Eucharystii został sprowadzony z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie. Oryginał aktu zawierzenia wraz z ikoną MB Łaskawej zostanie przekazany naszej parafii i umieszczony będzie w kaplicy MB Nieustającej Pomocy.