ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO

Motocykliści z Żandarmskiego Klubu Motocyklowego (ŻKM) oraz z innych służb mundurowych MSW przybyli do kościoła garnizonowego w Warszawie-Rembertowie, aby inaugurować nowy sezon motocyklowy. Mszy św. przewodniczył ks. kan. płk Bogdan Radziszewski – Wikariusz Generalny Biskupa Polowego.

Zebranych powitał płk dr Piotr Koniec, prezes ŻKM, który wyraził wdzięczność Wikariuszowi Generalnemu za sprawowanie Eucharystii w intencji motocyklistów rozpoczynający sezon motocyklowy pod hasłem “Jednośladem bezpiecznie do celu”. Homilię wygłosił ks. Jerzy Kraśnicki – dyrektor MIVA Polska – który ukazał potrzebę wsparcia w środki transportu misjonarzy, posługujących na różnych kontynentach. „Środki transportu, których potrzebują misjonarze, są najróżniejsze – zaznaczył kaznodzieja – Samochody, ambulanse, busy, rowery, skutery śnieżne, traktory, quady, czy nawet riksze. Wszystko w zależności od tego, w jakim kraju posługuje dany misjonarz. O tym, jak bardzo pomoc w zakupie środków transportu jest potrzebna, świadczy fakt, że do MIVA niemal przez cały rok spływają prośby o takie wsparcie. MIVA Polska z zebranych środków przekazała na misje m.in. 405 samochodów, 90 motocykli, 449 rowerów, 3 traktorów, 2 quady, 12 łodzi i 7 silników do nich, dwa konie, 10 ambulansów i 2 skutery śnieżne. Wszystkie pojazdy misyjne zakupione z pomocą MIVA noszą jej emblemat jako znak obecności polskich darczyńców i przyjaciół MIVA na misyjnych drogach” – zakończył ks. Jerzy.

Podczas wspólnego modlitewnego spotkania, motocykliście zbierali fundusze na zakup motocykla do środkowej Afryki, gdzie w Bouar posługuje polski misjonarz ks. bp. Mirosław Gucwa.

W Eucharystii uczestniczyli motocykliści zrzeszeni w różnych klubach oraz przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej, Policji, Służby Ochrony Państwa, Akademii Sztuki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz pojedynczy „miłośnicy dwóch kółek”. Mszę św. koncelebrowali ks. mjr dr Ireneusz Biruś – proboszcz wojskowej parafii i zarazem kapelan Żandarmskiego Klubu Motocyklowego oraz ks. Jarosław Wyszomierski – motocyklista i proboszcz parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kobyłce. Po Mszy św. ks. kan. płk Bogdan Radziszewski poświęcił kaski, który motocykliści złożyli na stopniach ołtarza oraz stojące przed Kościołem motocykle.

fot. S. Guzowska (ŻW)