PRZYSIĘGA WOJSKOWA ŻOŁNIERZY 18 STOŁECZNEJ BRYGADY WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ

W dniu 29 października 170 żołnierzy 18 Stołecznej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej uczestniczyło w uroczystym apelu zorganizowanym z racji złożenia przysięgi wojskowej. Uroczystość odbyła się w miejscu szczególnym sercu każdego Polaka – w Warszawskiej Cytadeli. Poprzedzona została uroczystą Mszą Świętą sprawowaną w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie, której przewodniczył kapelan 18 Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej ks. por. Marek Pruszkowski. Słowa przysięgi, wypowiadane przez żołnierzy, są wyrazem najwyższego zobowiązania złożonego wobec Ojczyzny i narodu. Ślubowanie oddania Ojczyźnie złożyli przed swoimi dowódcami, kolegami, powstańcami i żołnierzami AK, zaproszonymi gośćmi, a przede wszystkim przed swoimi bliskimi. Kolejnym wydarzeniem podczas dzisiejszej uroczystości były mianowania na stopień kaprala absolwentów kursu podoficerskiego SONDA.