UROCZYSTE OBCHODY DNIA WSZYSTKICH ŚWIETYCH NA CMENTARZU PARAFIALNYM W REMBERTOWIE

1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych Kościół oddaje cześć wszystkim świętym, nie tylko oficjalnie wyniesionym do chwały ołtarzy, ale także tym niezliczonym mężczyznom i kobietom, których świętość, ukryta przed światem, znana jest jedynie Bogu. Czcząc świętych, Kościół składa najpierw dziękczynienie Bogu, który jest źródłem wszelkiej świętości. Na cmentarzu parafialnym w Rembertowie odbyła się uroczysta procesja, podczas której, wierni polecali Miłosierdziu Bożemu swoich bliskich zmarłych. Po jej zakończeniu została odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych biskupów, kapłanów oraz wiernych świeckich, której przewodniczył proboszcz parafii św. Łucji ks. Zbigniew Płochowski. Koncelebrowali ją kapłani posługujący w parafiach Matki Boskiej Zwycięskiej, św. Rafała Kalinowskiego, św. Brata Alberta w Zielonej.