KURS LEKTORSKI NASZYCH MINISTRANTÓW

       Konstytucja o Liturgii Soboru Watykańskiego II Sacrosanctum Concilium w 29 punkcie podaje, że: „Ministranci, lektorzy, komentatorzy i członkowie chóru również spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną. Niech więc wykonują swój urząd z tak szczerą pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego. Należy więc starannie wychować te osoby w duchu liturgii oraz przygotować do odpowiedniego i zgodnego z przepisami wykonywania przypadających każdemu czynności.”

     Czterech ministrantów z naszej parafii, 5 listopada rozpoczęło kurs lektorski, organizowany corocznie w Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej. Cieszy i napawa dumą fakt, że wśród wielu zajęć, związanych ze szkołą, jak również obowiązkami domowymi, nasi chłopcy postanowili poświecić swój wolny czas na pogłębienie swojej wiary jak również wiedzy na temat Biblii. Mamy wielką nadzieję, że z każdym rokiem, grono lektorów naszej parafii będzie stawało się coraz większe.