DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

Pod hasłem „Przywrócić nadzieję” przeżywaliśmy 12. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku szczególną troską chcieliśmy otoczyć wiernych w Republice Środkowoafrykańskiej. W naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy ks. Pawła Antosiaka ze Stowarzyszenia Papieskiego „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W swojej homilii odniósł się do dzisiejszej Ewangelii, podkreślając znaczenie ludzkiej mądrości, ale także odniósł się do współczesnego męczeństwa chrześcijan. W sposób szczególny zwrócił uwagę na sytuację w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie od 2012 roku trwają intensywne walki w całym kraju, gdzie ponad połowa ludności cierpi głód, a 60 proc. dzieci pracuje w nieludzkich warunkach przy wydobyciu diamentów czy uranu. Na koniec ksiądz Paweł zachęcił wiernych do wsparcia modlitewnego, ale i materialnego.