DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PARAFII

W porze wieczornej, dnia 12 kwietnia br., żołnierze i wierni parafii zgromadzili się na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył ks. mjr dr Ireneusz Biruś – proboszcz parafii oraz ks. prał. Emil Owczarek – Dziekan Dekanatu Rembertowskiego. Po Mszy św. rozpoczęło się nabożeństwo. Pochód z Krzyżem przeszedł ulicami: Gen. A. Chruściela, E. Gierczak, Pontonierów, Czerwonych Beretów, Frontową, Republikańską i powrócił do kościoła ul. Gen. A. Chruściela. W nabożeństwie, Krzyż niosły poszczególne grupy parafialne oraz żołnierze jednostek wojskowych: Akademii Sztuki Wojennej, 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, żołnierze Wojsk Specjalnych, członkowie Żandarmskiego Klubu Motocyklowego, Organizacji Studencko Doktoranckiej PATRIOTA z ASzWoju, Rycerstwa Niepokalanej, Koła Żywego Różańca, grupy modlitewnej „Matek w Modlitwie o lepszy świat dla dzieci i młodzieży”, ale także rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Pochodnie nieśli członkowie Jednostki Strzeleckiej 1313 im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila.

Nabożeństwu przewodniczył ks. mjr dr Ireneusz Biruś – proboszcz parafii, który na wstępie powiedział: „Droga Krzyżowa trwa nieustannie, a postępują nią coraz nowe rzesze ludzi na całym okręgu ziemi. My również dołączamy się do tej rzeszy dzisiaj – w ten szczególny piątkowy wieczór – włączamy się w to nabożeństwo, aby odnaleźć własną drogę miłości, która wypływa z krzyża Chrystusa i nas oczyszcza z naszych słabości i grzechów”. Rozważania nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które prowadzili pan Mirosław Jerzy Utta – lektor telewizyjny i radiowy oraz ks. proboszcz, zaczerpnięte były z tekstów Noemi Joanny Zasada i Janusza Tylman pt. „Ścieżki Miłości”.

Na zakończenie nabożeństwa Ks. Proboszcz wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli sie w przygotowanie i liczne uczestnictwo w „Parafialne Drodze Krzyżowej ulicami Starego Rembertowa”, a błogosławieństwa udzielił ks. prał. Emil Owczarek – Dziekan Dekanatu Rembertowskiego.

Nad bezpiecznym przebiegiem nabożeństwa czuwali żandarmi z Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej oraz policjanci z Komisariatu Policji w Rembertowie – za co serdecznie dziękujemy.

fot. plut. M. Wojtasik