18 STOŁECZNA BRYGADA WOT W REMBERTOWIE

W niedzielę 23 października 2022 roku żołnierze 18 Stołecznej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w kompleksie 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie. Mszy św. przewodniczył ks. por. Mariusz Gawłowski – kapelan brygady, który w homilii odniósł się do słów św. Pawła „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem”, podkreślając, że każdy z nas został powołany przez Boga do życia, obdarzony rożnymi talentami, aby jak najlepiej służyć Bogu i drugiemu człowiekowi, aby na koniec swego życia móc z w pełnej wolności powtórzyć słowa za św. Pawłem. We Mszy św. oprócz dowódcy oraz licznie zebranych żołnierzy uczestniczył duchowny Prawosławnego Ordynariatu Polowego mjr Tomasz Paszko, który na koniec Mszy odmówił okolicznościową modlitwę i udzielił błogosławieństwa.