OBCHODY 25-tej ROCZNICY WSTĄPIENIA POLSKI DO NATO W AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ

We wtorek, 12 marca 2024 roku w Akademii Sztuki Wojennej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji upamiętnienia 25-lecia wstąpienia Polski do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO).

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku, wprowadzenia sztandaru i odegrania hymnów: narodowego i NATO, co podkreśliło doniosły charakter tego wydarzenia. Kulminacyjnym momentem zbiórki było przemówienie płk. dr hab. Tadeusza Zielińskiego, który zabrał dziś głos w imieniu rektora Akademii. W swoim wystąpieniu przypomniał drogę Polski do NATO, jak staliśmy się członkiem najważniejszego i najpotężniejszego sojuszu polityczno-militarnego na świecie. Podkreślił, że „NATO to nie tylko artykuł piąty. Pamiętajmy o artykule trzecim, który nakłada na nas obowiązek wzmacniania odporności, budowania zdolności po to, aby być wiarygodnym partnerem NATO, ale przede wszystkim, aby móc kolektywnie bronić tych wartości, które przypisane są do sojuszu”.

Zwieńczeniem uroczystości była Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego, po czym nastąpiło odprowadzenie sztandaru i złożenie meldunku.

źródło: Akademia Sztuki Wojennej