NARODOWE OBCHODY DNIA PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

Od 2011 roku na terenie całej naszej Ojczyzny dnia 1 marca organizowane są Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wydobywanie na światło dzienne dotąd bezimiennych, przemilczanych, wyklętych bohaterów to wielkie i ważne dokonanie. Pamięć i szacunek dla przodków są fundamentem wspólnoty narodowej. Z inicjatywy władz Akademii Sztuki Wojennej uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny w parafii wojskowej pw. św. o. Rafała Kalinowskiego w Rembertowie. Po jej zakończeniu delegacja władz Akademii razem ze społecznością dzielnicy Rembertów złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze pod pomnikiem Więźniów Obozu NKWD w Rembertowie oddając cześć tym, którzy oddali życie za wolność i suwerenność Polski. W uroczystości udział wzięły licznie zebrane poczty sztandarowe, przedstawiciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak również przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Modlitwę w intencji poległych i pomordowanych odmówił proboszcz parafii wojskowej ks. płk Tomasz Skupień.