ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO KRĘGU DOMOWEGO KOŚCIOŁA

W dniu 19 czerwca br. w naszej wojskowej parafii, na zakończenie roku formacyjnego Kręgu Domowego Kościoła odprawiona została Msza Św. celebrowana przez opiekuna Kręgu ks. por. Mariusza Gawłowskiego.

Dla tutejszego Kręgu Domowego Kościoła, który zawiązany został w maju 2021 roku był to pierwszy rok formacyjny, w czasie którego 7 małżeństw (w tym rodzin wojskowych) przeszło przez etap ewangelizacyjny, jak również zapoznawało się
z głównymi zasadami i charyzmatem Domowego Kościoła.

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie a jego założycielem jest Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki (1921–1987). Kręgi Rodzin skupiają małżeństwa sakramentalne, które spotykają się raz w miesiącu na wspólnej modlitwie i podsumowaniu całomiesięcznej pracy nad doskonaleniem życia małżeńskiego i rodzinnego we wspólnym wzrastaniu w wierze poprzez lekturę Pisma świętego, modlitwę osobistą, małżeńską i rodzinną oraz comiesięczny dialog z małżonkiem w obecności Pana Jezusa.

Po Mszy św. małżeństwa wraz z opiekunem kręgu spędzili czas przy wspólnym grillu, podczas którego towarzyszyła miła atmosfera, a także wspólna zabawa.