UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 16 czerwca br. mogliśmy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała połączoną z procesją Eucharystyczną. Tym razem Msza święta sprawowana była w kościele garnizonowym pw. św. Rafał Kalinowskiego, której przewodniczył ks. Emil Owczarek, dziekan Dekanatu Rembertów, a następnie wyruszyła procesja do parafii Matki Bożej Zwycięskiej. Msze Św. koncelebrował proboszcz parafii wojskowej ks. ppłk. Ireneusz Biruś, który także wygłosił homilię, w której podkreślił moc i znaczenie Eucharystii. W procesji Eucharystycznej wzięły udział licznie zebrane grupy parafialne, a także sami wierni dwóch parafii. Tematyka ołtarzy poświęcona była osobom dla których Komunia Św. była całym życiem. Na koniec procesji homilie wygłosił dziekan Dekanatu Rembertów, przytaczając osoby: św. Jana Pawła II, bł. Carla Acutis, św. Teresę od Dzieciątka Jezus, św. Ojca Pio, a także podkreślił, że w drogę do świętości wpisany jest wysiłek. Uroczysta procesja zakończyła się udzieleniem wszystkim wiernym eucharystycznego błogosławieństwa końcowego.