PRZYSIĘGA WOJSKOWA ŻOŁNIERZY 18 SBOT

21 kwietnia na Skwerze 1 Dywizji Pancernej Wojska Polskiego w Warszawie, 56 żołnierzy 18 Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej, po zakończonym szkoleniu podstawowe, złożyło swoją przysięgę wojskową. Dzięki życzliwości i otwartości księdza proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ks. Adama Petakiewicza, po raz kolejny mogliśmy uroczystości rozpocząć od wspólnej Eucharystii sprawowanej w intencji żołnierzy i ich rodzin. We wspólnej modlitwie udział wzięła cała społeczność stołecznej „osiemnastki”, z czasowo pełniącym obowiązki dowódcy ppłk. Dariuszem Rosiakiem. Wśród zaproszonych gości, byli przedstawiciele władz dzielnicy, licznie zebrani kombatanci, rodziny i przyjaciele żołnierzy, jak również pierwszy dowódca i jednocześnie twórca 18 SBOT, płk Marek Pietrzak.  Uroczystości zakończyły się złożeniem wieńców pod obeliskiem upamiętniającym postać gen. Stanisława Maczka.