PREZENTACJA ALBUMU „KLEJNOTY DUSZPASTERSTWA WOJSKOWEGO W ZBIORACH KLASZTORU JASNOGÓRSKIEGO, ORDYNARIATU POLOWEGO I MUZEUM KATYŃSKIEGO

W sali tradycji Ordynariatu Polowego im. Abp. Józefa Gawliny odbyła się prezentacja albumu „Klejnoty duszpasterstwa wojskowego w zbiorach Klasztoru Jasnogórskiego, Ordynariatu Polowego i Muzeum Katyńskiego” autorstwa Leszka Lombarskiego.

W spotkaniu, poza autorem, wzięli udział prof. Mirosław Nagielski, prof. Jerzy Odziemkowski i dr Sławomir Frątczak, którzy są autorami wstępów do poszczególnych części albumu. Ponadto w prezentacji albumu uczestniczył o. Michał Bortnik OSPEE, przedstawiciel przeora Jasnej Góry i ks. kpt. Rafał Kaniecki, kanclerz Kurii Biskupiej Ordynariatu Polowego, który powitał zebranych i przedstawił krótką historię duszpasterstwa wojskowego. Podziękował też Leszkowi Lombarskiemu za pomysł i realizację albumu na temat zabytków związanych z duszpasterstwem wojskowym. Autor wyraził wdzięczność za przybycie licznym gościom, a także wszystkim, którzy włączyli się w prace nad publikacją.

źródło: Ordynariat Polowy Wojska Polskiego