BŁOGOSŁAWIEŃSTWO LEKTORÓW

5 października, w Katedrze Warszawsko-Praskiej, po ponad rocznym przygotowaniu, grupa licząca 230 ministrantów, przyjęła z rąk bpa Romualda Kamińskiego błogosławieństwo na czas posługi lektora w swoich wspólnotach parafialnych. Świadkami tego wydarzenia byli bardzo liczenie zebrani bliscy, przyjaciele, którzy całkowicie wypełnili wnętrze świątyni. W swojej homilii bp Romuald nie krył radości i dumy, że tak wielu młodych chłopaków zapragnęło proklamować Słowo Boże w swoich wspólnotach parafialnych. Jednocześnie przypomniał zebranym, że „Kiedy my Boże Słowo przyjmujemy, ono się w naszym sercu zagnieździ po to, żeby wydać w odpowiednim czasie owoc. Ten owoc ma wymiar naszej większej mądrości, roztropności życiowej, świętości i mocy, która pomaga nam do tego, abyśmy budowali Królestwo Boże. Dlatego oni są tak bardzo ważni w tej przestrzeni liturgii, szczególnie w tym momencie, kiedy służą jako ci, którzy proklamują Słowo Boże, które jest od Boga.”

Nasza wspólnota parafialna może pochwalić się czterema nowymi lektorami, którzy w niedzielę, tj. 6 października, na Mszy Świętej z udziałem dzieci, zostali przedstawieni całej wspólnocie parafialnej. Serdecznie im gratulujemy i życzymy, aby czytanie Słowa Bożego podczas liturgii przynosiło im wiele satysfakcji i radości oraz stale formowało ich życie.