7 września 2022

Wszystkie strony

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (DOBREGO PASTERZA)

21  kwietnia 2024 roku

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

2. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Ofiary, które przy tej okazji zostaną złożone, przeznaczone zostaną na środki transportu dla misjonarzy.

3. W przyszłą niedzielę, bezpośrednio po Mszy o 12:00, odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza w intencjach polecanych w nowennie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 16:30-17:30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.