UROCZYSTE OBCHODY DNIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ

W czwartek, 10 listopada 2023 roku społeczność Akademii Sztuki Wojennej spotkała się na uroczystej zbiórce, aby wspólnie uczcić 105 rocznicę odzyskania Niepodległości. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w naszym kościele garnizonowym. Wspólnej modlitwie przewodniczył wikariusz parafii wojskowej ks. por. Marek Pruszkowski, kazanie wygłosił proboszcz ks. płk Tomasz Skupień. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali widowiskowo-konferencyjnej akademii, podczas której Rektor-Komendant Akademii Sztuki Wojennej gen. dyw. dr Robert Kosowski słowa uznania skierował do wszystkich tych, którzy angażowali się w badania naukowe, dydaktykę, działalność studencką oraz wszystkie te działania, które wzmacniają potencjał i budują wizerunek Akademii. Szczególne słowa podziękowania i gratulacje otrzymali żołnierze i pracownicy, którym wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz inne okolicznościowe wyróżnienia, w tym nauczyciela i pracownika roku. Uroczystości zwieńczyły występy artystyczne w wykonaniu młodych, lecz utalentowanych solistów: Janka Orłowskiego, Julii Leśniewskiej, Ewy Lasek i Gabriela Mazurka oraz recital na harfie Pauliny Żurawik.

Źródło: Akademia Sztuki Wojennej