CENTRALNE OBCHODY DNIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W REMBERTOWIE

       11 listopada to kolejna rocznica – już 105 – odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego uroczystego dnia w naszych jednostkach wojskowych rozpoczęły się 9 listopada, natomiast centralne uroczystości miały miejsce w parafii MB Zwycięskiej w Rembertowie. Rozpoczęły je uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 sprawowanej przez księży pracujących w dekanacie. Wspólnej modlitwie przewodniczył proboszcz i zaraz gospodarz ks. Emil Owczarek, a homilię wygłosił proboszcz naszej parafii ks. płk Tomasz Skupień. Oprawę muzyczną podczas trwania liturgii zapewniła Orkiestra Koncertowa „Victoria”, która bezpośrednio po zakończeniu Mszy zagrała koncert pieśni patriotycznych. O godz. 12.00 został odśpiewany Hymn Narodowy. Uroczyste obchody zakończył wspólny taniec „Poloneza” prowadzony przez Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego.