UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI

          Uroczystość Trzech Króli – jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, jak co roku, przypomina nam o momencie w historii zbawienia, w którym Nowonarodzony Syn Boży objawił się całemu światu jako Pan Czasu i Historii. W wielu miastach naszego kraju organizowane są uroczyste pochody, zwane Orszakami Trzech Króli. Początek miały one już w XIX wieku na terenie Hiszpanii. Do dnia dzisiejszego angażują one tysiące ludzi, którzy bez względu na wiek, płeć, a także przekonania wychodzą na ulice aby dać świadectwo swojej wiary. Charakter tego dnia jest niezwykle radosny a zarówno podniosły, czego wyrazem była liturgia sprawowana w naszym kościele parafialnym o godz. 12:00. Najmłodsi nasi parafianie mogli poznać lepiej genezę Uroczystości Objawienia Pańskiego, historię i osoby Mędrców, jak również wiele tradycji związanych z tym dniem.