UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

11 maja grupa 58 dzieci z naszej parafii, w towarzystwie swoich najbliższych, pierwszy raz uczestniczyła w pełni w przeżywaniu Eucharystii. Uroczystość rozpoczęła się od błogosławieństwa matki i ojca. Moment ten był wzruszający nie tylko dla głównych bohaterów uroczystości, ale również wiele łez szczęścia i radości pojawiło się w oczach rodziców, którzy przez prawie rok przygotowań dokładali starań nad budowaniem świadomości u dzieci, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej ma przede wszystkim wymiar wewnętrzy. Ks. proboszcz podczas Mszy Świętej podkreślał, że wszystkie prezenty, które dzieci dostaną i na które zapewne czekają są ważne, ale prosił jednocześnie, aby nie zapominały, że dla nich najważniejszym i najpiękniejszym prezentem tego dnia jest możliwość przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca. Tego dnia został ofiarowany dar na potrzeby parafii w postaci zestawu uroczystych kielichów mszalnych, które używane będą podczas największych uroczystości przeżywanych w naszej wspólnocie parafialnej.  Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli starań w przygotowanie dnia Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci.