ŚWIĘTO AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ

Dnia 15 czerwca br. swoje święto obchodziła Akademia Sztuki Wojennej. Uroczysta zbiórka miała miejsce na placu apelowym, w której udział wzięli między innymi sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz, przedstawiciele poszczególnych Rodzajów Sił Zbrojnych RP, dowódcy jednostek wojskowych współpracujących z akademią, a także biskup polowy Wiesław Lechowicz.

W swoim wystąpieniu Rektor-Komendant gen. Robert Kosowski wspomniał, że Akademia Sztuki Wojennej jest kontynuatorką tradycji Wyższej Szkoły Wojennej oraz miejscem dającym Wojsku Polskiemu dobrze przygotowanych żołnierzy do pełnienia swojej służby.

Podczas zbiórki wręczono żołnierzom akademii mianowania na wyższy stopień, nagrody i wyróżnienia zasłużonych pracownikom cywilnym, a także pamiątkowe ryngrafy, w tym także biskupowi polowemu.

Na zakończenie zbiórki odbył się pokaz musztry oraz walki wręcz.

W przede dniu święta miała miejsce Msza Święta sparowana w kościele garnizonowym pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego przez kapelana akademii ks. por. Mariusza Gawłowskiego.