SPOTKANIE WIELKANOCNE W KOMENDZIE GŁÓWNEJ ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

27 marca 2024 roku w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej odbyły się spotkania wielkanocne z żołnierzami i pracownikami ŻW oraz z żandarmami, którzy służą w polskich kontyngentach wojskowych. W świątecznym spotkaniu z żołnierzami i pracownikami Żandarmerii Wojskowej uczestniczyli Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej, kadra kierownicza KGŻW, komendanci terenowych jednostek organizacyjnych formacji szkarłatnych beretów, przedstawiciele Stowarzyszenia Żandarmerii Wojskowej „Żandarm” oraz dziekan Żandarmerii Wojskowej ks. płk dr Tomasz Skupień, który zmówił modlitwę i pobłogosławił pokarmy.

– Przed nami czas radości i świętowania. To, że jesteśmy tu dzisiaj razem dowodzi, że sformułowanie „żandarmska rodzina” nie jest tylko sloganem – mówił Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej płk Tomasz Kajzer, składając życzenia żandarmom i pracownikom. – Dziękuję Wam za to, co i jak robicie. Nie możemy zapominać, w jakim momencie się spotykamy. Za granicami trwa wojna. My też po raz pierwszy od dawna stanęliśmy wobec poważnego zagrożenia. Robimy wszystko, żeby się nie ziściło. Jeśli będziemy traktowani jak poważne państwo z dużą siłą odstraszania, to zagrożenie się nie ziści. Od nas naprawdę dużo zależy – podkreślił.

Przekazał też zgromadzonym życzenia, które do żołnierzy skierowali Prezydent RP Andrzej Duda oraz wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

źródło: Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej