OBCHODY 104. ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ

13 sierpnia, w parafii Świętej Trójcy w Ząbkach, odbyły się obchody 104. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Rozpoczęły się one uroczystą Koncelebrą, sprawowaną pod przewodnictwem Biskupa Diecezji  Warszawsko-Praskiej Romualda Kamińskiego. Razem z nim Eucharystię sprawowali ks. płk Tomasz Skupień – proboszcz parafii wojskowej w Rembertowie oraz wikariusz ks. por. Marek Pruszkowski. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Miejsko-Parafialny „Cantores Misericordiae”, pod batutą Zuzanny Kozłowskiej wraz z trębaczem Orkiestry Dętej Miasta Ząbki. Po zakończeniu Eucharystii, wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Poległych w obronie Ojczyzny w sierpniu 1920 r., na cmentarz parafialny przy ul. Piłsudskiego. Modlitwę za poległych odmówił ks. płk dr Tomasz Skupień. Następnie, delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem.

źródło: Urząd Miasta Ząbki