MSZA KRZYŻMA W KATEDRZE POLOWEJ

Do wierności, odwagi i ofiarności zachęcał kapelanów Wojska Polskiego i służb mundurowych bp Wiesław Lechowicz, który w Wielki Wtorek w katedrze polowej przewodniczył Mszy krzyżma. Po raz drugi w historii Ordynariatu Polowego kapelani sprawowali Mszę, podczas której pobłogosławione zostały oleje święte. Uroczystą Eucharystię koncelebrowali kapelani Ordynariatu Polowego z ks. płk. Kryspinem Rakiem, wikariuszem generalnym biskupa polowego i ks. kpt. Rafałem Kanieckim, kanclerzem Kurii Biskupiej. We Mszy św. uczestniczyli pracownicy Kurii Biskupiej, żołnierze Wojska Polskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz siostry zakonne. Liturgii towarzyszyła muzyczna oprawa w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP. Na ołtarzu umieszczone zostały relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który jako kleryk odbywał przymusową służbę wojskową w jednostce w Bartoszycach.

Na koniec Mszy św. głos zabrał ks. płk Kryspin Rak, który w imieniu kapelanów, pracowników Kurii Biskupiej, wojska i służb mundurowych złożył życzenia bp. Wiesławowi Lechowiczowi. – Chcemy wyrazić przede wszystkim wdzięczność księdzu biskupowi, a także nasze podziękowanie za codzienne poświęcenie, wierne wypełnianie urzędu apostolskiego, a także codzienną posługę, którą ksiądz biskup świadczy wobec wszystkich żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników – powiedział. Zapewnił też o modlitwie w intencji Ordynariusza Wojskowego kapelanów i wiernych Kościoła wojskowego. – Życzymy zdrowia, wytrwałości pokoju, ludzkiej życzliwości na każdy dzień, a także sił potrzebnych do podejmowania codziennej posługi w służbie Bogu, Kościołowi i ojczyźnie – powiedział.

źródło: Ordynariat Polowy