FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

       Jako wspólnota parafialna, we współpracy z Akademią Sztuki Wojennej oraz 18 Stołeczną Brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej, włączyliśmy się w ogólnopolską akcję charytatywną Szlachetna Paczka. Jako organizatorzy, przez blisko dwa tygodnie zachęcaliśmy, aby jak najwięcej osób chciało się zaangażować i w miarę własnych możliwość wesprzeć potrzebujących. Otwartość serca, zrozumienie sytuacji oraz ofiarność naszych parafian, przerosła nasze oczekiwania. Niemalże każdego dnia, do naszego kościoła parafialnego spływały dary, których wybrana przez nas rodzina, do normalnego, codziennego funkcjonowania, najbardziej potrzebowała. Oprócz podstawowych produktów, takich jak żywność, środki chemiczne oraz ciepłe ubranie, udało się ze składek zebranych wśród żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej zakupić duże łóżko z materacem. Do tej pory bowiem małżeństwo noc spędzało na zniszczonych już materacach. A biorąc pod uwagę fakt, że oboje cierpią z powodu przewlekłego bólu kręgosłupa, zakup ten okazał się niezwykle potrzebny. Jako organizatorzy i koordynatorzy chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przeprowadzenie i finalizację Szlachetnej Paczki.