7 września 2018

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 luty 2019

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  2. We wtorek, 19 lutego, zapraszamy na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiarembertow.pl.
  3. W środę, przed Mszą Św. wieczorną, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze Św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Po Mszy Św. zapraszamy na nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca.
  4. W sobotę 23 lutego, o godz. 10.00, odbędzie się spotkanie ministrantów. Zapraszamy również tych, którzy chcieliby dołączyć do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.
  5. W przyszłą niedzielę 24 lutego, przypadają obchody 188. rocznicy Bitwy pod Olszynką Grochowską. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.30 w Kościele p.w. Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
  6. Siostry Misjonarki Klaretynki, które mieszkają przy ul. Roty 9 w Rembertowie, organizują w terminie 1-3 marca misyjny dzień skupienia dla młodzieży w przedziale wiekowym od 15 do 25 roku życia. Zapisy do 25 lutego. Szczegóły podane są na plakacie w gablotce przed Kościołem.
  7. W tym tygodniu wspominamy:
  • w piątek, 22 lutego, święto Katedry Św. Piotra Apostoła;
  • w sobotę, 23 lutego, wspomnienie Św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
  1. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.
  2. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.