7 września 2018

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 październik 2019

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła misyjne Kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Idąc za wezwaniem Maryi, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym, które sprawujemy przez cały tydzień po wieczornej Mszy św.
  3. Kartki z wypominkami prosimy o składanie do skrzynki na stoliku z prasą katolicką. Przez cały miesiąc listopad po wieczornych Mszach św. będziemy się modlić w intencji poleconych zmarłych, zaś przez cały rok w intencji poleconych zmarłych będziemy sprawować Mszę św. w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18.00. Rozpisane na poszczególne dni tygodnia imiona i nazwiska zmarłych będą umieszczone na tablicy ogłoszeń przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii: parafiarembertow.pl.
  4. We wtorek 22 października odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiarembertow.pl.
  5. W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Mszę św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Tego dnia nabożeństwo różańcowe prowadzi Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec.
  6. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, jednego z największych papieży naszych czasów.
  1. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i w czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.
  2. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Można już rezerwować intencje na nowy rok 2020.