7 września 2018

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 sierpnia 2020 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, dlatego po Mszach św. zapraszamy na chwilę refleksji i adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. Informujemy, że w miesiącu sierpniu w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 oraz kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00. Zachęcamy również do korzystania z Sakramentu Spowiedzi Św. przed Mszą św.
  3. 3. W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Zachęcamy również do wypisywania na karteczkach intencji przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca odbędzie się o godz. 17.15.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya;
  • w czwartek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego;
  • w sobotę, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca sierpnia:
  • w pierwszy czwartek o 18.00 Msza św. w intencji kapłanów z prośbą o święte, liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego;
  • w pierwszy piątek od godz. 17.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św., a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci NSPJ;
  1. Informujemy, że Sakrament Bierzmowania odbędzie się 17 września br. o godz. 18.00.
  2. W związku z panującą pandemią koronawirusa prosimy o zachowanie należytego odstępu podczas liturgii oraz przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę używając wcześnie środka do dezynfekcji, który znajduje się w Kościele. Jeśli ktoś zechce przyjąć Komunię Św. do ust to proszę to uczynić po tych, którzy przyjmują komunie na rękę.
  3. Biskup Polowy WP z dniem 30 maja 2020 roku odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną dnia 21 marca 2020 roku. Jednocześnie, mając na uwadze trwające zagrożenie epidemiczne, udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej następującym wiernym Ordynariatu Polowego:
  • osobom w podeszłym wieku lub chorym oraz tym, którzy się nimi opiekują;
  • osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.);
  • żołnierzom oraz pracownikom resortu obrony narodowejw czasie wykonywania zadań służbowych;
  • osobom, które mają wskazania medyczne lub sanitarne do unikania kontaktu z innymi oraz tym, którzy czują obawę przed zarażeniem.