7 września 2018

II NIEDZIELA ZWYKŁA
19 stycznia 2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
  2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
  3. W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Mszę św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca odbędzie się o godz. 17.15.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek, 21 stycznia, wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
  • w piątek, 24 stycznia, wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła
  • w sobotę, 25 stycznia, święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
  1. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się KONCERT KOLĘD w wykonaniu naszej scholi dziecięcej, na który serdecznie zapraszamy.
  2. Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższy tydzień dostępny jest na stronie internetowej parafii www.parafiarembertow.pl oraz na tablicy ogłoszeń. W środę odbędzie się tzw. KOLĘDA DODATKOWA dla rodzin, które nie mogły przyjąć księdza we wskazanym terminie. Zapisy w zakrystii po Mszach Św.

W związku z kolędą informujemy:

• kancelaria parafialna w styczniu jest zamknięta. Sprawy kancelaryjne można załatwiać po Mszy św. wieczornej w sobotę oraz w niedzielę po Mszach św. w zakrystii.
  • prosimy nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii
    a życzą sobie odwiedzin księdza, aby zgłosiły ten fakt w zakrystii lub w dniu kolędy zaprosiły kapłana na kolędę;
  • ofiary zbierane podczas kolędy przeznaczone są na sfinansowanie pokrycia ławek tapicerką materiałową w kościele.