7 września 2018

UROCZYSTOŚĆ
TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W czwartek, 20 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W naszym Kościele Msze Św. są o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. W tym roku centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Św. w parafii M.B. Zwycięskiej o godz. 10.15, po której wyruszy procesja do czerech ołtarzy. Zakończenie przy ostatnim ołtarzu przed naszym Kościołem.
  3. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy: ołtarz III przy bramie ASzWoju – rodzice dzieci, które przystąpiły w tym roku do pierwszej Komunii Św. oraz ołtarz IV przed Kościołem – Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec.
  4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.
  5. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych, które odprawiamy po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 18.30.
  6. W środę, przed Mszą Św. wieczorną, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze Św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca odbędzie się o godz. 17.15.
  7. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek, 17 czerwca, wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  • w piątek, 21 czerwca, wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi zakonnika.
  1. We wtorek, 18 czerwca, po nabożeństwie wieczornym, odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów, którzy rozpoczną przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Jest to propozycja dla młodzieży, która w tym roku szkolnym kończy 7 klasę szkoły podstawowej i młodzieży starszej, która jeszcze nie przystąpiła do tego sakramentu.
  2. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Msza Św. z tej okazji zostanie odprawiona w środę, 19 czerwca, o godz. 8.00. Do udziału w dziękczynieniu za miniony rok pracy zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
  3. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.
  4. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.