7 września 2018

V NIEDZIELA ZWYKŁA
9 luty 2020 r.

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.
  2. We wtorek, 11 lutego, w wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Św. tym wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Msza Św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona o godz. 18.00. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku. Sakrament Chorych przyjmujemy w stanie łaski uświęcającej.
  3. W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Mszę św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca odbędzie się o godz. 17.15.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek, 10 lutego, wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy, siostry św. Benedykta;
  • w piątek, 14 lutego, święto Świętych Cyryla i Metodego, biskupów oraz Patronów Europy.
  1. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej.
  2. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

16 luty 2020 r.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie.
  2. W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Mszę św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca odbędzie się o godz. 17.15.
  3. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  4. W przyszły wtorek, 25 lutego, zapraszamy na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00.
  5. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej.
  6. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.