7 września 2018

UROCZYSTOŚĆ
  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.
  2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
  3. W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Mszę św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca odbędzie się o godz. 17.15.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca:
  • w pierwszy czwartek o 18.00 Msza św. w intencji kapłanów z prośbą o święte, liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego;
  • w pierwszy piątek od godz. 17.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Św., a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci NSPJ;
  • w pierwszą sobotę miesiąca o 7.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP oraz nabożeństwo Maryjne. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec do godz. 21.00.
  1. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek, 1 czerwca, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka;
  • w środę, 3 czerwca, wspomnienie św. Karola Lwangii i jego towarzyszy męczenników z Ugandy w Afryce;
  • w czwartek, 4 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, wielkiego misjonarza i apostoła Niemiec;
  • w sobotę, 6 czerwca, przypada rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.
  1. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
  2. W związku z panującą pandemią koronawirusa oraz na podstawie nowych regulacji prosimy o zachowanie należytego odstępu podczas liturgii oraz o obowiązku zakrywania nosa i ust. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę używając wcześnie środka do dezynfekcji, który znajduje się w Kościele. Jeśli ktoś zechce przyjąć Komunię Św. do ust to proszę to uczynić po tych, którzy przyjmują komunie na rękę.
  3. Biskup Polowy WP z dniem 30 maja 2020 roku odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną dnia 21 marca 2020 roku. Jednocześnie, mając na uwadze trwające zagrożenie epidemiczne, udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej następującym wiernym Ordynariatu Polowego:
  • osobom w podeszłym wieku lub chorym oraz tym, którzy się nimi opiekują;
  • osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.);
  • żołnierzom oraz pracownikom resortu obrony narodowej w czasie wykonywania zadań służbowych;
  • osobom, które mają wskazania medyczne lub sanitarne do unikania kontaktu z innymi oraz tym, którzy czują obawę przed zarażeniem.
  1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.