7 września 2018

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
25 października 2020 r.

1. Przed nami ostatni tydzień miesiąca października, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które sprawujemy po wieczornej Mszy św.
  2. W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Mszę św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Nabożeństwo różańcowe po Mszy św. prowadzi Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
  • w środę, 28 października, święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00; 10.00; 12.00 i 18.00. Ponad to o godz. 13.00 na Cmentarzu Parafialnym w Rembertowie rozpocznie się procesja w której będą uczestniczyć tylko kapłani oraz służba liturgiczna. Z powodu pandemii koronawirusa, prosimy, aby nawiedzenie grobów zmarłych rozłożyć na tydzień oktawy Uroczystość Wszystkich Świętych.
  2. W miesiącu listopadzie pamiętamy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami prosimy o składanie do skrzynki na stoliku z prasą katolicką. Od poniedziałku przez cały miesiąc listopad po wieczornych Mszach św. będziemy się modlić w intencji poleconych zmarłych, zaś przez cały rok w intencji poleconych zmarłych będziemy sprawować Mszę św. w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18.00. Rozpisane na poszczególne dni tygodnia imiona i nazwiska zmarłych będą umieszczone na tablicy ogłoszeń przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiarembertow.pl.
  3. W poniedziałek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po wieczorne Mszy św. nabożeństwo za poleconych zmarłych w wypominkach.
  4. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.
  5. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Można rezerwować intencje na rok 2021.
  6. W związku z panującą pandemią koronawirusa:
  • prosimy o zachowanie należytego odstępu podczas liturgii
    oraz przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust.
  • z racji zaostrzenia przepisów podczas liturgii w Kościele może przebywać do 80 osób.
  • zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę używając wcześnie środka do dezynfekcji, który znajduje się w Kościele, jeśli ktoś zechce przyjąć Komunię Św. do ust to proszę to uczynić po tych, którzy przyjmują komunie na rękę.