7 września 2018

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 sierpnia 2019

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
  2. Informujemy, że w miesiącu sierpniu w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 oraz kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00. Prosimy również o korzystanie z Sakramentu Spowiedzi Św. przed Mszą św.
  3. W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Msze św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca odbędzie się o godz. 17.15.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła;
  • w środę, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  • w czwartek, 22 sierpnia, wspomnienie NMP Królowej;
  • w sobotę, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja Apostoła.
  1. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  2. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej.