7 września 2018

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
II NIEDZIELA ADWENTU

8 grudnia 2019

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Dzisiaj również rozpoczynamy adwentowe ćwiczenie duchowe – rekolekcje, które prowadzi ks. kpt. Maksymilian Jezierski – kapelan Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia. Plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii www.parafiarembertow.pl.
  2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach św. roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, które sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zaś we wtorki i czwartki na Msze św. roratnie zapraszamy dzieci na godz. 18.00. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na stół wigilijny oraz poświęcone opłatki. Opłatki są do nabycia tylko w kościele, nie będą roznoszone po parafii. Dodatkowe ofiary z świec i opłatków są przeznaczone na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z naszej parafii.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy dzieciom z ubogich rodzin tzw. „ANIOŁKI”. Prosimy o przynoszenie paczek dla dzieci do 13 grudnia.
  5. W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Mszę św. sprawowaną w intencjach polecanych w nowennie. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez członków Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca odbędzie się o godz. 17.15.
  6. W tym tygodniu wspominamy:
  • w piątek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, patronki ociemniałych. Również w tym dniu przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.
  • w sobotę, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera, jednego z największych mistyków Kościoła.
  1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć Kościół w byłych krajach Związku Sowieckiego.
  2. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 12.00 do 13.00.
  3. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Można rezerwować intencje na nowy rok 2020.