Warning: assert() [function.assert]: Assertion failed in /autoinstalator/joomla/libraries/import.php on line 3
Ogłoszenia 2012-03-11

Ogłoszenia 2012-03-11

Trzecia niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy Wielki Post. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc wyczulone sumienia na głos Boga.

 

Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam najważniejsze elementy wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności.

Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na jednodniową pielgrzymkę z okazji centralnych uroczystości Święta Miłosierdzia do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach w dniu 15 kwietnia 2012 r. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.

Ks. kan. kmdr Ryszard Preuss zaprasza na pielgrzymkę Malta – Rzym. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 17.00 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 17.30. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.

Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest naszym obowiązkiem.