Warning: assert() [function.assert]: Assertion failed in /autoinstalator/joomla/libraries/import.php on line 3
Ogłoszenia 2017-09-10

Ogłoszenia 2017-09-10

23 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Prosimy w tym dniu w naszych modlitwach o Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, Ojczyźnie i na całym świecie.

2. W środę 13 września to kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii o godz. 17.30, które w tym dniu połączone będzie z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nich bezpośrednio Msza św. i różaniec parafialny. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego a w piątek święto Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

3.W tym miesiącu rozpoczynamy zapisy dla dzieci do I Komunii św. w naszej parafii. Komunia św. w przyszłym roku w naszym kościele odbędzie się w dniu 6 maja. Zapisy dzieci pierwszokomunijnych do końca miesiąca września w kancelarii parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę parafialną do klasztoru karmelitów bosych w Czernej – sanktuarium Patrona naszej parafii o. Rafała Kalinowskiego. Pielgrzymka odbędzie się 14 października. Wyjazd spod kościoła ok godz. 4.30. W programie także wizyta w Krakowie - Centrum Jana Pawła i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Koszt pielgrzymki 70 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Szczegółowy plan pielgrzymki na tablicach ogłoszeń.

6. Witamy w naszej parafii ks. Artura Suskę, który dekretem ks. Biskupa Polowego z dniem 4 września b.r. został mianowany wikariuszem naszej parafii wojskowej. Serdecznie Cię witamy Księże Arturze w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy wielu łask Bożych i natchnień Ducha Św. w pracy duszpasterskiej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407) (wspomnienie obowiązkowe);

• 16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup (wspomnienie obowiązkowe).