Warning: assert() [function.assert]: Assertion failed in /autoinstalator/joomla/libraries/import.php on line 3
Ogłoszenia 2017-08-27

Ogłoszenia 2017-08-27

21 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Apel Biskupa Polowego

2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, Msza św. i różaniec parafialny.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek spowiedź św. od godz. 17.00. W sobotę odwiedzę chorych z sakramentami od godz. 9.00 – w tą sobotę chorych do których ja się udaje. Chorych podległych opiece ks. Ryszarda – ks. Ryszard odwiedzi w przyszłą sobotę od godz. 9.00. Wieczorem w sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00 a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej – dzień weterana walk o niepodległość. Naszą powinnością jest pamięć o poległych polskich żołnierzach w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 i w obozach oraz o pomordowanych po wojnie w więzieniach politycznych. W piątek z tej racji Msza św. w naszym kościele o godz. 9.00. O godz. 12.30 ceremonia złożenia wieńców przy pomniku ofiar egzekucji niemieckich przy ulicy Powroźniczej. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. wypominkowa poprzedzona wypominkami za zmarłych.

5. Od piatku1 września powraca normalny przed wakacyjny porządek Mszy św. w naszej parafii – Msza św. w dzień powszedni o godz. 7.00. Msze św. w niedziele pozostają bez zmian – Nie będzie Mszy św. o godz. 19.30. Kancelaria parafialna czynna w czwartki i soboty w godzinach od 16.00 do 17.30.

ZAPOWIEDZI:

Kamil Andrzej Gurbiel, kawaler, katolik, pochodzący z parafii św. Marii Magdaleny z Warszawy i Karolina Szyderska, panna, katoliczka pochodząca z tutejszej parafii – zapowiedź II

Sławomir Kloch, kawaler, katolik, zamieszkały na terenie tutejszej parafii oraz Renata Joanna Kowalik, panna, katoliczka z parafii św. brata Alberta w Warszawie – Wesołej – zapowiedź II

W zeszłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej +Zefiryn Stefański, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00 w naszym kościele. Polećmy Jego dusze Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie...

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), (wspomnienie obowiązkowe);

• 1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), (wspomnienie obowiązkowe).