Ogłoszenia 2017-08-13

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – tradycyjnie pamiętamy o kolejnej rocznicy Cudu nad Wisłą z roku 1920 i jest to dzień święta Wojska Polskiego. W Polsce ta uroczystość Wniebowzięcia znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy w tym dniu bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

2.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, Msza św. i różaniec parafialny. W każdy dzień sierpnia od godz. 17.00 modlitwa różańcowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Zapowiedzi:

Rafał Skrakowski, kawaler, katolik, pochodzący z parafii tutejszej i Weronika Idzikowska, panna pochodząca z tutejszej parafii – zapowiedź II

Maciej Krajewski, kawaler, katolik, pochodzący z parafii św. Jana Pawła II w Warszawie, Małgorzata Świerszcz, panna, katoliczka, pochodząca z parafii tutejszej – zapowiedź II

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Helena Tomaszewska – polećmy Jej dusze miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie...

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941) (wspomnienie obowiązkowe);

• 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257) (wspomnienie obowiązkowe).