Warning: assert() [function.assert]: Assertion failed in /autoinstalator/joomla/libraries/import.php on line 3
Ogłoszenia 2017-07-30

Ogłoszenia 2017-07-30

SIEDEMNASTA NIEDZIELA

1. Z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki uczestnicząc w modlitwie parafialnej w każdy dzień powszedni od godz. 17.00.

2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Burmistrz naszej dzielnicy z tej okazji zaprasza na lokalne uroczystości w tym dniu o godz. 17.00 przy pomniku Obrońców radiostacji AK u zbiegu ulic Gawędziarzy i Haubicy – modlitwa, złożenie wieńców i koncert pieśni powstańczych.

3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. W środę także Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, Msza św. i różaniec parafialny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 16.00 z racji że będzie ślub o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i litanią do Seca Pana Jezusa. W sobotę wieczorem Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec do godz. 21.00.

5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W tą niedzielę Msza św. wypominkowa o godz. 12.00 poprzedzona wypominkami za zmarłych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: +Janina Moszczeńska, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00 w naszym kościele i + Henryk Janiak, którego pogrzeb także w poniedziałek o godz. 13.00 w naszej świątyni. Polećmy Ich dusze miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie...

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556) (wspomnienie obowiązkowe);

• 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (wspomnienie obowiązkowe);

• 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz